סיבה אחת בשביל להיות שמח
4 בפברואר 2015
זן שיאצו
4 בפברואר 2015

4 כללים לחילופי זוגות

4 כללים לחילופי זוגות / נורית רוזן

“אני ואשתי הולכים לחילופי זוגות, הם כבר חלק מהשגרה  שלנו, רק שלי ושלה בלי שאף אחד יודע”

חסי יודע” כך סיפר לי נתן, גבר חרדי שבא עם אשתו לטיפול זוגי, הסיבה היתה שיתוף ואישור .נתן ואודליה זוג נשוי בשנות העשרים המאוחרות לחייהם, ההיכרות ביניהם נעשתה על ידי שידוך כשנתן היה בן 18 . כיאה לזוג מבתים דתיים הם לא ידעו הרבה בנושא המין , סמוך לליל הכלולות סיפרו להם על המסורת הנהוגה בנושא יחסי מין, אז גם הבינו שמין אינו מותר בדת לצרכי הנאה וגם שהוא מותר יש עליו הרבה איסורים- אסור ביום, אסור באוטו , אסור בימי הנידה, והמחמירים ישנים במיטות נפרדות גם בימים שמותר לקיים יחסי מין , בקיצור יחסי מין רק לצורך הולדת ילדים. בטיפול  הזוגי אודליה סיפרה לי ש”הכל התחיל מטיפים קטנים שחברה לעבודה נתנה לה והיא יישמה אותם עם נתן, והמשיך באחד מהפעמים שנתן בא לקחת אותה מאותה חברה , אז החברה החלה לגעת בנתן בנוכחותה , הם נפגשו כשלישיה מספר פעמים , ומשם הדרך לחילופי זוגות היתה קצרה”.

מרוץ החיים שוחק את הזוגיות, זוהי עובד וודאית אבל אפשר להילחם על הזוגיות ולהפוך אותם גם לאחר שנים למשהו מרגש, תוסס ומלהיב. השנים שחולפות עושות לזוגיות בדיוק מה שקורה ליין ישן ,כאשר הוא מתיישן הוא משתבח, כך גם לזוגיות אם היא טובה היא רק משתבחת עם השנים. אולי היא קצת צולעת בדרך, אך זה לא יעצור את הקשר העמוק שנוצר בין בני זוג שחיו שנים יחד. אצל הרבה זוגות חיי המין בהתחלה הם משכרים ומטלטלים ואז חולפות השנים ונוצרת שחיקה טבעית מסיבות רבות כמו : ילדים שמגיעים, והשגרה הלחוצה בחיי היום יום. ישנם זוגות שבוחרים באפשרות של חילופי זוגות כדרך מקורית להתסיס מחדש את חיי המין השגרתיים.

במהלך הטיפול הזוגי נתתי להם כמה כללים חשובים בנושא חילופי זוגות .

חיים זוגיים יציבים- רצוי לשאול את עצמם עד כמה חיי הנישואים שלהם יציבים ובטוחים , שזה לא יביא לפירוק החבילה.

הסכמה מלאה – ההחלטה על חילופי זוגות חייבת להיות של שניהם .

רק מין- כלל חשוב בחילופי זוגות הוא מין ללא רגש – הרגש יכול להביא לבגידה.

סביבה ניטרלית – רצוי לבצע את הפעילות המינית במקום שמיועד רק לסקס – חדרים להשכרה.

לאחר שהבהרתי להם בטיפול הזוגי את הכללים החשובים הללו הם הרגישו הקלה עצומה בזה ששיתפו  אותי כמטפלת בסוד שלא יכלו לשתף אף אחד , הם החליטו להמשיך בכך כי זה גרם להם הנאה והבטיחו שימשיכו לשמור על חיי הנישואים שלהם .

זוג שמעונין להתנסות בחילופי זוגות – S WINGERS חייב לקחת בחשבון את התוצאות שיכולות להיות להרפתקה הזאת , חילופי זוגות זה לפעמים לא רק סקס, זוהי מערכת חברתית שמושתתת על כבוד הדדי ועל הקשבה לצרכים של הזולת , כך מזהירה הסקסולוגית איריס בר-און . חילופי זוגות יכולים להתרחש במועדונים לחילופי זוגות, בבתים פרטיים , או בבית שלכם אם תרצו בכך. דבר חשוב היא הבריאות , לא לשכוח קונדום וכמובן לשמור על דיסקרטיות .