5 חסמים שמונעים מאיתנו להתקרב לבן זוג

לא רוצה את הזוגיות הזאת יותר
27 בינואר 2015
תשובות לשאלות, מבחן עיוני שיטת לוסקי
28 בינואר 2015

5 חסמים שמונעים מאיתנו להתקרב לבן זוג

5 חסמים שמונעים מאיתנו להתקרב לבן זוג  /קובי סימנר

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

לטיפול הזוגי, הגיע זוג נשואים טריים,, גם האישה וגם הגבר מעידים על עצמם שהם מגשימים את עצמם, אוהבים את מה שהם עושים את עבודתם וגם מרוצים מאוד מהשכר ומסביבת העבודה.

שימי ודנה לא ישנים במיטתם כבר חצי שנה, היא דוחה אותו והוא נעלב ממנה ודוחה אותה בחזרה, יש כעס גדול בין שניהם כבר חצי שנה, ולאחרונה הם נכנסו שניהם לאדישות, היא בענייניה והוא בעניינו ואין שום רגש שמופגן זה לזו.

מיואשים ונואשים, הם החליטו להגיע עד טיפול זוגי.

1. הטחת האשמות, ממש כמו ילדים קטנים, הבעל אומר “היא התחילה” אחר כך מוסיף “יש נשים רבות שמתחילות איתי ואני נשאר נאמן לה,אבל אם זה ימשיך עוד חצי שנה ככה אני מתגרש ממנה” היא מחזירה לו “הוא חושב שכל מה שהוא רוצה אני אעשה, למה מי הוא בכלל ,בן אדם דפוק”.

2.  בורחים מהבעיה, פשוט מאוד או שישנים כל אחד במיטה אחרת, או שהם מצליחים להיות רחוקים זו מזו שכמעט עיניהן לא נפגשות.

3. מקללים – ברגע כשהם מדברים, הם מקללים אחד את השנייה, כאילו שהם בזירת מלחמה, שהוא השור והיא הלוחם שמחזיק בבד האדום.

4. מרכלים – חברים וחברות שלהם, מספרים להם מהצד, דברים רעים שהם אומרים זה על זו. הם יורדים זה על זו.

5.  מייעצים – אם לא מספיק החברים מסביבם, גם ההורים מהצד מייעצים, ומבלבלים אותם.

הבהרתי להם, שבזמן טיפול זוגי, הם אינם מקללים אחד את השנייה או מטיחים האשמות, הם באו עד טיפול זוגי כי הם עדיין רוצים להיות ביחד אחרת היו כבר מתגרשים, שניהם צעירים ואין להם בעיה להתגרש מחר.

שאלתי אותם את השאלה, אם הם עדיין אוהבים אחד את השנייה, או רק חושקים זה בזו, עם תשוקה עזה ומלאה ברעשים וצלצולים, מבלי לתת את הכבוד הראוי הוא לה והיא לו.

בתחילה היה שקט, והם הרגישו בושה, והורידו את פניהם מטה. הרגשתי שהם רוצים לבקש סליחה, וזה עוד יותר מבייש אותם, נראה ששניהם רוצים שוב לברוח.

חוסר איזון באינטליגנציה, תא בודד שינה שמקושרת לנשמה. שינה היא הטענה לנשמה. והיא מדברת על כבוד האדם וחירותו,אכפתיות גם מאנשים זרים, קשורה למזל דגים, מזל מים שעוסק בנתינה מקושר לאיבר רגל שמאל. (שיטת לוסקי)

הזוג, מוכרח להיות שם בשביל עצמו, לדעת לתת לעצמו,לדעת לכבד את עצמו, להעריך.

בטיפול זוגי, אמרתי להם שיכבדו את עצמם, הם לא התחתנו סתם, ולא סתם הם עוד לא התגרשו, בכל זאת מתאים להם להיות יחד, בכל זאת יש משהו שקושר ביניהם.

הם עסוקים בלפצוע אחד את שנייה במילים, עסוקים בלריב ולשנוא, שאין להם זמן ופנאי לאהוב זה את זו.

 באותו הרגע, שניהם התעצבנו ,הסתכלו עליי וחיפשו תשובה לשאלה מה לעשות?

הסברתי להם, שקודם כל, כן.  שניהם צריכים לבקש סליחה אחד מהשנייה, ולקחת אחראיות על המילים שיוצאות להם מהפה, ולהבין ששניהם אוהבים לדבר אמת ולרדת על החולשות ולפצוע זה את זו.

תרופה ראשונה, לבקש סליחה מכל הלב על מנת להיכנס לליבו זה של זו, בלי לצפות לקבל שום דבר על בקשת סליחה. ולהתרחק זה מזו, עד שהסליחה נטמעת ובאמת סלחנו.

תרופה שנייה, לכתוב זה לזו מילים של אהבה, לכתוב מה הם אוהבים , ולמה הם חושבים שהם התחתנו ונישאו מלכתחילה, דגש על דיבור לחיוב, ולאחר מכן לקרוא את המכתב בקול זה לזו. לכתוב תשע שנים מהיום- איפה שניהם רוצים להיות בתוך הזוגיות שלהם, לכתוב את זה ביחד, ולקרוא את זה במשך 40 ימים ככה ייווצרו הקשרים חדשים במוח.

תרופה שלישית- לאחר שסיימו את שתי התרופות, עליהם לחבק אחד את השנייה, לחייך זה לזו, ללטף ולהראות חיבה בכל דרך אפשרית.

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן