3 אינטליגנציות לזוגיות מוצלחת
25 במרץ 2015
מודל הכבשה
27 במרץ 2015

6 כללים לבחירת בן זוג

6 כללים לבחירת בן זוג / נויה אור יהב

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

יש משהו חשוב שהבנתי עם השנים, בעקבות שיחות עם עשרות מהנשים והגברים הפונים אליי, והוא שאנחנו, בסופו של דבר, בני אדם שנמשכים לאחרים מכל מיני סיבות. כל אחד מאתנו הרי משתוקק לאינטימיות. בכל אחד מאתנו קיים הצורך הבסיסי לאהוב, ולא פחות חשוב – להיות נאהב. ובכל זאת למה מעטים הם האנשים שמצליחים לקיים קשרים בריאים וחזקים, בזמן שאצל אחרים חוזרת מן תבנית קבועה של קשר בלתי אפשרי שמוביל בסופו של דבר לפרידה ?. מהפגישות הארוכות שקיימתי במהלך השנים, הגעתי למסקנה שלרבים מהאנשים אין באמת מושג אמיתי איך באמת נראית מערכת יחסים בריאה. בכל פעם אני מופתעת מחדש לשמוע מלקוחותיי כיצד הם חוזרים פעם אחר פעם על אותן טעויות, שיוצרות מעגל יחסים שברירי שחוזר על עצמו שוב ושוב ושוב” (הראלה ישי).

“זוגיות היא חיבור בין שניים, חיבור שכאשר הוא מוצלח הוא יוצר תחושה של הרמוניה ואהבה. זוגיות היא מערכת יחסים בין 2 גורמים, שאמורה להיות להם מטרה משותפת ורצון משותף ליצור משהו ביחד. ככל שהרצונות של שני בני הזוג זהים יותר ועולים יותר בקנה אחד, כך הזוגיות טובה יותר ומתנהלת יותר על מי מנוחות ואהבה” (אליעד כהן).

אני מאמינה בכל ליבי שכאשר אדם בשל לזוגיות ועושה עבודת הכנה לזוגיות כלומר, גילה את עצמו וגילה את האני העצמי שלו, עבד על הערכים החשובים לו בזוגיות, כמו לדוגמא: אמינות, חריצות, שאפתנות, טוב לב, הקשבה ונתינה. כלומר הוא העצים בתוכו את התכונות הללו. לאחר מכן הוא הגדיר מטרה איזו זוגיות הוא רוצה למשל זוגיות : מכבדת, מעצימה ומפרה, אמינה, מפרגנת ונותנת אפשרות לשני הצדדים להתפתח וכמו גם, הוא הגדיר תאריך יעד לזוגיות והוא עשה השתדלות מלאה לזוגיות וביצע התבוננות על קשרים שלו בעבר שלא צלחו ולמד מהם את השיעורים. כל הדברים הללו הם שקירבו אותו לזוגיות הנכונה והמדויקת בשבילו. רק אז בת הזוג המיועדת לו והנכונה לו תופיע בחייו ואיתה הוא יוכל ליצור זוגיות אמיתית אשר תהיה טובה לשני הצדדים.


קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן

 


הכלל הראשון לבחירת בן הזוג הוא מתוך אינטליגנציית הריפוי :
הריפוי אמיתי לפני בחירת בן הזוג מתחיל במודעות עצמית וחשיבה תודעתית ככל שאני אכיר את עצמי לעומק כולל הכרות עם האני הפנימי שלי כך אדע באמת  מי אני כאדם, מהם העקרונות שלי, מהם הרצונות שלי, מהם הערכים שלי, מהם האמונות שלי, מהם התשוקות שלי, איזו זוגיות אני רוצה, מהם התכונות והערכים אשר צריכים להיות אצל בן זוגי. כל השאלות הללו למעשה שאני אדע לענות עליהם  כך בעצם אוכל להיות בת זוג טובה וכך בעצם אני אדע להכיל את בן הזוג עם הרצונות, הערכים, האמונות והתשוקות שלו. 

כל מה שנאמר לעיל כולל בדיוק את העבודה הנדרשת מבן הזוג לפני בחירת בת הזוג. הפילוסוף הנודע סוקרטס ציווה לתלמידיו את האמרה “דע את עצמך” – ידיעתנו והכרתנו את עצמנו חשובה מאוד בכל תחומי החיים, אך חשובה שבעתיים בבואנו להכיר לנו את בן זוגנו, שכן אם את עצמנו איננו מכירים דיינו כיצד נבחר את האדם המתאים לנו.

הכלל השני לבחירת בן הזוג הוא מתוך אינטליגנציית האחדות :
היכולת לקבל בן זוג השונה ממך והיכולת להבין שאף אחד לא מושלם. היכולת לראות שכל אדם הוא עולם ומלואו, כל אדם הוא יצירתי ומיוחד. כמו כן, לכל פגישה שיוצאים עם בן זוג חדש צריך להתמקד ולחפש את הדברים הטובים שלו ולהגיד לו אותם בפגישה. בנוסף, לפגישה ההכרות עם בן הזוג צריכים לבוא נקיים מבפנים ללא שיפוטיות וביקורתיות. יש לזכור שכל פגישה עם בן זוג צריכה ללמד אותנו משהו על עצמינו ומשהו על החיים וזה גם נותח פתח לראות איך הבן הזוג רואה את החיים. מראות ענייו כולל גם האמונות והערכים שלו ולכן למדו את האמונות של בן הזוג שלכם בכל הנוגע למערכת היחסים, כפי שאתם מחזיקים בכל מיני אמונות ודעות לגבי הקשר הזוג, אנשים אחרים עשויים לראות את הדברים בצורה  שונה משלכם כזאת שסותרת את זו שלכם.

הכלל השלישי לבחירת בן הזוג הוא : אל תערבבו בין מין לבין אהבה :
כפי שקורה לזוגות רבים בתחילת הקשר, הנטייה לראות במשיכה המינית ובהנאה מיחסי מין כאילו הייתה אהבת אמת היא מטעה. לכן, נסו לשים את האצבע על המקום שבו אתם נמצאים בתחום הזה”(הראלה ישי).

הכלל הרביעי לבחירת בן הזוג הוא : מתן כבוד אחד לשני : ”
בתוך ומחוץ למערכת היחסים. הקפידו תמיד על כך שהשותף שלכם שומר על כבודכם. כבוד הדדי הוא חיוני למערכת יחסים טובה”(הראלה ישי).

הכלל החמישי לבחירת בן הזוג הוא : עבדו קשה בכדי לשמור על הקרבה בינכם :
“היא לא תקרה מעצמה, ואם היא לא תהיה שם, יקרה בדיוק ההפך – אתם פשוט תתרחקו אחד מהשני. בסופו של דבר, מערכת יחסים טובה היא לא המטרה הסופית מדובר בתהליך שנמשך כל החיים ודורש תשומת לב בלתי פוסקת”(הראלה ישי).

הכלל השישי לבחירת בן הזוג הוא מתוך אינטליגנציית הדיבור :
ניתן לצלוח את השביל בשביל הזוגיות ולשפר ולשנות את המצב הזוגי שלך כשהמצב הזוגיות איננו טוב ומשביע רצון על ידי תקשורת טובה.

לדעתי האישית זוגיות טובה ומוצלחת בנויה בראש ובראשונה מתקשורת טובה. כאשר אני מדברת על תקשורת טובה אני מתכוונת לתקשורת כנה ואמתית ,פתוחה, משתפת ומכבדת כל אחד משני הצדדים עם הקשבה איכותית בכל חמשת החושים ועם שקיפות מרבית כמו כן, זאת תקשורת שניתן בה לדבר על כל הנושאים שקשורים בזוגיות וגם על הדברים אשר כואבים ומפריעים בזוגיות.

“אל תשמרו בלב את מה שמציק לכם. קשר הוא לא משחק ניחושים ובן/ בת הזוג שלכם אינם קוראים מחשבות. חשוב לציין כי קירבה אמתית לא יכולה להתרחש בין שני אנשים מבלי שתהיה מבוססת על כנות. למדו להקשיב, אבל באמת להקשיב לחששות אמתיים שעולים מפעם לפעם. במידה והפרטנר שלכם יידע שיש מישהו שמקשיב לו, באהבה ובאמפטיה, כבר חסכתם לעצמכם חלק ניכר ממרבית הבעיות”.(הראלה ישי).

קורס ייעוץ זוגי,
קורס טיפול זוגי משפחתי >> כאן