תמציות פרחי באך

תמציות פרחי באך

לקורס פרחי באך אונליין – לחץ כאן.

 

לפניך כל תמציות פרחי באך וההסבר עבור כל תמצית.

תמציות פרחי באך


לקורס פרחי באך אונליין – לחץ כאן.

 


1. אגרימוני  אבגר Agrimony :  

משפט מפתח :  מאחורי המסכה מסתתרת דמות מתייסרת.

מאוזן : מתייחס לפוטנציאל של התדר. אופטימי, רואה את חצי הכוס המלאה, עליז וחברותי. חוש הומור ללא העמדת פנים, יכול לצחוק מהצרות של עצמו, אדם המתייחס בקלות יחסית לכאב או מחלה, אוהב שלום. משכין שלום, נותן הרגשת בטחון למי שנמצא בסביבתו.

לא מאוזן : עוטה מסכה של חוסר דאגה אך מתחתיה סובל עינוי נפש. מצבו הנפשי מאוד נרגש, טיפוס שמסתיר את המצב האמיתי שלו מהסביבה וגם מעצמו. הוא מעדיף שלא לא להיות לבד כדי להימנע מלהתמודד עם בעיותיו. מחפש התרגשויות חיצוניות בכל מיני מקומות. אחד הדברים הנפוצים חוסר מנוחה ובעיות שינה בגלל מחשבות טורדניות. על מנת להפחית מצוקה וסבל הוא עלול להתמכר לסמים, אלכוהול, אוכל, הימורים או ספורט אתגרי. הטיפוס לא אוהב ויכוחים או מריבות. ידבר על מצבו הקשה בצורה מבודחת , המטרה לתת הרגשה שהכל בסדר. לכאורה הם אנשים פתוחים אבל בעצם הם מופנמים ואינם משתפים בבעיות, יוצר בעיות תקשורת עם הסביבה. קשה להם מאוד להתמודד עם רגשות בעיקר שלילים. הטיפוס הוא הליצן של כל מסיבה, הוא יצחיק והבדיחות יהיו על עצמו, הוא ייתן אך ורק לאחד או לשניים להיכנס לתוך העולם הפנימי שלו.

מקצועות : אנשי במה ותיאטרון, סוכני מכירות.

פצועי מלחמה שצוחקים על עצמם, חיוך לא טבעי, פרצוף מתוח, דלקות גרון – לא מבטאים את מה שיש בפנים.

ריאקציות אופייניות: הוצאה החוצה, בכי, שתן, נזלת.

התמצית מתאימה לסבל נפשי וכאבים נפשיים.

התמצית גורמת יכולת אמיתית לצחוק על החיים.

* טובה מאוד להתמכרויות.


לקורס פרחי באך אונליין – לחץ כאן.

 


    2. הספן  צפצפה  Aspen :

 משפט מפתח : פחד ממקור לא ידוע, חי בענן של פחדים.

מאוזן : חוסר פחד מתוך מודעות וידיעה שכוחה של האהבה עומד מעל הכל וכוח זה הוא כל יכול.

מודעות זו עומדת ומתמודדת בפני פחדים, כאב, דאגה ואז נותרת שמחת חיים. התאווה לחיים ויכולת החוויה.

לא מאוזן : הטיפוס רגיש לכל ויברציה רעה, לכל משב רוח של אנרגיה המבשרת רעות, חרדות, פחדים, חששות נוראיים שלא ניתן להבינם. חששות שמקורם אינו ידוע, מדובר בהרגשה מאוד פתאומית. למטופל יש תחושת אסון שרודפת אותו ואין לו יכולת להגדיר למה. יש לעיתים את אלמנט הפאניקה, הם לא יכולים להסביר לעצמם למה הם פוחדים.

סימפטומים פיזיים אפשריים: זיעה קרה, פיק ברכים, דופק מהיר, נשימה מהירה, בלבול מחשבתי, סחרחורת, עילפון, בריחת שתן, אימפוטנציה, כיפוף בגב – פחד.

ילדים: צמודים להורים או סובלים מסיוטים חוזרים ונשנים.

* ורדיגו : שיבוש באוזן התיכונה. איבוד מרכז הכובד , שיווי המשקל – בחילה, סחרחורת.

  3. ביצ’  אשור  Beech :

 משפט מפתח : ביקורתיות יתר לגבי אחרים, מתקשה לקבל את השונה.

מאוזן : בעל יכולת לראות את הצד החיובי בכל אחד ובכל מצב, מקבל את האחר כמו שהוא. אדם עם חמלה והרבה רחמים, יש לו סבלנות לחריג, יש לו יכולת לראות יופי בכל דבר ולהבין שלכל אדם יש מקום על פני האדמה.

לא מאוזן : ביקורתי, חסר סבלנות, שופט אחרים עפ”י קריטריונים מסוימים, גאוותן, יהיר, שחצן, קשה לרצות אותו, מחפש ומוצא פגמים אצל האחר והוא עצמו לא דווקא מושלם. תכונה בולטת – דורש מאחרים יותר מעצמו, דורש סדר, משמעת. שם לב באופן כפייתי על דברים קטנים, אנין טעם. באמצעות ביקורת על אחרים הוא מאדיר את עצמו. בדר”כ הוא בודד מרצון וחוסר רצון (סנוב). אדם מתוח, עומד על המשמר, מתעסק עם חיים של אחרים, רוטן. הביקורת תבוא בהתפרצות. יש לו מקום של אגרסיביות בגלל התחושה שלו של למה לא כולם מושלמים כמוני.

הורים מסוג ביצ’ לא אומרים מילה טובה לילדים, מבחינתם זה פינוק, תמיד יסתכלו על חצי הכוס הריקה.

לעיתים הטיפוס הופך להיות ביקורתי מכיוון שזהו אמצעי ההגנה שלהם.

משפטים – “אני לא סובל אנשים שעובדים באופן שיטחי”

“אני תובע סדר ודייקנות”

סימפטומים פיזיים : בעיות איכול, בעיות בגב, שרירים, פריצות דיסק, כולסטרול גבוה, מיגרנות, בעיות ברכים.

ילדים : רציני, פרפקציוניסט.

ריאקציות אופייניות : שלשול, הקאות, נזלת, פריחות.

  4. סנצ’ורי  דרדר  Centaury :

 משפט מפתח : לא יודע להגיד לא, אין לו רצון משלו.

מאוזן : אדם שמכיר בערך עצמו ומודע ביכולתו לתרום בעת הצורך. כשעוזר הוא עושה זאת בצורה מכובדת מבלי להמעיט בערך עצמו ומבלי לוותר על הייחודיות שלו. אדם שיודע כמה ומתי לתת.

לא מאוזן : חסר עמוד שדרה, אין לו רצון עצמאי, אין לו אישיות מגובשת, מאוד ביישן ונכבה אל הכלים. מושפע בקלות לא יכול לעמוד על דעתו, אינו יכול לומר לא, מעמיד את עצמו לשירותם של אחרים בכל עת ובכל מצב בכדי למצוא חן בעיניים. אדם שנדבק לאנשים בעלי אישיות דומיננטית וחזקה שמנצלים אותו. אחד הטעויות של הטיפוס, הוא סבור בטעות שהתפקיד שלו בחיים זה להיות מנוצל. אנשים רואים אותו כטוב לב, תמיד מתנדב לעשות את חלקם של אנשים אחרים במשימה. מכאן יוצא שאין לו משימות משל עצמו, אין לו הגשמה עצמית, אין לו דעה עצמית, אין לו קו מחשבה. נראה תלוש ועייף, מתאמץ למצוא חן בעיניי אחרים. השפוט התורן, תמיד יהיה אחרון בסדר עדיפויות והוא מאמין שככה צריך להיות.

ילדים : בדר”כ ילדים להורים שתלטניים (ביצ’).

בזוגיות יתכן כי האישה היא ביצ’ והגבר הוא סנצ’ורי או להפך.

התמצית מחזקת מבחינה פיזית ונפשית, נותנת כוח, טובה להחלמה אחרי מחלה ממושכת, טובה למזוכיזם, טובה לחיזוק פגים, טובה לטיפול בנשים מוכות.

טובה ביותר לאנשים שמוותרים על החיים שלהם לטובת הורה זקן , ילדים או חברים.

סימפטומים פיזיים : בעיות בכליות, רגשות אשמה, אימפוטנציה – אצל נשים רגשית, עייפות, חוסר מרץ, בעיות נשימה, אנמיה, חיוורות.


לקורס פרחי באך אונליין – לחץ כאן.

 


5. סרטו  קורנית  Cerato :

משפט מפתח : לא מקשיב לקול הפנימי שלו, לא סומך על האינטואיציה שלו.

מאוזן : אדם שבטוח בעצמו, מודע לקול הפנימי, יודע להבחין בין עיקר לטפל בין נכון ולא נכון, מחובר לאינטואיציה, העל כושר למידה וידע. בעל מחשבה, בוטח בשיקול דעתו, יש לו כושר החלטה מהירה ונכונה, יכולת לאסוף ידע, מחשבה מאורגנת ולא מדנה את דעתו לעיתים תכופות מידי ואינו נתון להשפעות. משתמש בחוכמתו לייעץ לאחרים.

לא מאוזן : אינו מסוגל ליישם את הידע שלו או להשתמש בחוכמתו. לא מאמין לאינטואיציה ולא לקול הפנימי, אינו סומך על שיקול דעתו. נוטה להיגרר אחרי עצות ודעות של אחרים, יבקש חוות דעת מכל אחד. ישנה החלטה בהתאם לכל אינפורמציה שיקבל, אדם שלא מפעיל שיקול עצמית ושואל מלא שאלות. בתוך תוכו הוא עשוי לדעת את הדבר הנכון אך הוא לא סומך על עצמו וכתוצאה מכך הוא עושה הרבה שטויות. משתתף בהרבה כנסים והרצאות, אובססיבי באיסוף מידע. מחקה אנשים ומתרשם מאנשים, חשוב לו מאוד מה אנשים חושבים עליו, הוא מתיש את סביבתו בשאלות ובסוף עושה משהו אחר לגמרי. יש לו קושי לעיתים בריכוז ולימוד, חוסר חיבור לקול הפנימי.

6. שרי פלם  דובדבן  Cherry Plum :

 משפט מפתח : פחד מאיבוד שליטה.

מאוזן : בכל מצב יכולים לשמור על שפיות דעתם גם במצבים הכי קשים. יכולת להיות רגועים ומאוזנים, יש בהם ספונטניות.

לא מאוזן : פחד מאיבוד שפיות, בדר”כ מגיע במצב קיצוני הגובל בהתמוטטות עצבים. תחושת אובדן שליטה עצמית אפילו עד כדי ביצוע דברים מחשבתיים קיצונים כמו התאבדות או רצח. במצב דרסטי הטיפוס יכול לסבול מדמיונות והזיות על סף שיגעון. במצב הכי קשה נראים לא שפויים, רובם לא ישתו אלכוהול ולא ייקחו סמים.

התמצית מתאימה לכל התנהגות לא הגיונית או כאשר ההיגיון של היחיד אינו תואם סטנדרטים של הסביבה. ברקע יש המון סבל נפשי או פיזי.

משפטים : “אין לי כוח לסבול יותר, אני פוחד להשתגע”.

ילדים : מדובר בהתנהגות חריגה או קשורה בחוסר שליטה עצמית.

התמצית מומלצת לכל מצב של חוסר או עודף שליטה.

טובה לילדים היפראקטיביים.

7. צ’סנאט באד  ניצן הערמון  Chestnut bud :

 משפט מפתח : חוזר על טעויות.

מאוזן : נטרלי, אמיתי, כנה, חי בהווה, מכיר בניסיון של העבר שלו, מכיר בטעויות ובשגיאות שעשה. צובר ידע מכל התנסות של אחרים, בעל יכולת לבקר את השגיאות של עצמו ולתת לעצמו ביקורת. משתמש בניסיונו כדי להתפתח הלאה, לומד מהעבר בכדי לא להיתקע בעתיד.

לא מאוזן : כישלון וחוסר יכולת ללמוד מהניסיון. חוזר על שגיאות בלי ללמוד לקח, החיים כשיעור לא נלמדים, החוויות לא משאירות חותם עמוק בכדי שילמד מהם. לעבר שלו אין ערך בכדי לחבר את זה להווה. השגיאות נובעות מכל מיני גורמים: חוסר הסתכלות, חוסר תשומת לב, מהירות יתר, שעמום. יכול להיות חזרה כפייתית על התנהגות מסוימת.  אנשים שחוזרים בשיחה כמה פעמים על אותו משפט, אנשים שחולים במחזוריות. מה שאופייני לאנשים אלה הוא בחירה לא נכונה בחיים, במקצוע, בבני זוג.

התמצית מתאימה גם לאנשים עם קשיי למידה, דיסלקציה, פיגור שכלי.

התמצית גורמת לחוות את החוויה מחדש כדי שנוכל לחוות את השיעור.

ילדים : יכול להיות סימפטום שהם שוברים דברים כל הזמן.

תרופה : מדיטציה, הרפיה לבדוק למה זה קורה לי שוב ושוב?

8. צ’קורי  אולש  Chicory :

 משפט מפתח : אהבה ניתנת מתוך צפייה ( נותן ע”מ לקבל ).

מאוזן : נותן ללא לאות, בלתי אנוכי, מתחשב, דואג לאחרים, אינו מצפה לתרומה, נדיב.

לא מאוזן : אנוכי, רכושני באהבה, מרוכז בעצמו ובצרכיו, תובע תשומת לב, כפייתי, נעלב בקלות, פגיע, מרגיש דחוי וזה נוח שלא מקבל את תשומת הלב. אהבתו ניתנת מתוך צפייה לתמורה, טיפוס של מגיע לי, חייבים לי. כשלא מסכימים איתו ירגיש מקופח ויהיה לו קל להתחיל לבכות. שונא בדידות, דברן, כועס בקלות, וכחן.

הורים מסוג זה יש להם נטייה חזקה לאחוז בחיי ילדיהם, אופיינית להם התערבות מתמדת מתוך כוונה נכונה. הורים שחונקים את הילדים באהבה.

משפטים : ” אחרי מה שעשינו בשבילך ”  ” כל החיים גדלתי אותך “.

ילדים צוקרי מבקשים תשומת לב בבכי היסטרי, מבקשים גלידה עכשיו ובכל מחיר, בוכים באמצע הלילה, מניפולציות.

גברים : שחקני תיאטרון, מורים, מורי דרך.

נשים : “אחרי מה שעשיתי בשבילך” “מה את לא מתקשר/ת”

9. קלמאטיס  זלזלת  Clematis :

 משפט מפתח : מרחף, תלוש, אסטרונאוט.

מאוזן : מגלה עניין סביבו, סקרן, רגיש, בעל השראה, אדון למחשבותיו, אדם אמין, שאפתן, יציב, ריאלי, אידיאליסט, אנשים מסוג זה יש להם נטייה למקצועות: במה, אנשי רוח ומרפאים.

לא מאוזן : חוסר ריכוז, חוסר עניין במתרחש מסביב, חלק ממנו חי בהווה וחלק במקום אחר לגמרי, בורח להזיות וחי באשליות. יעדיף לחיות לבד, אפאטי לסביבה, עלול לסבול מחוסר זיכרון, טיפוס שמועד לתאונות, עייף, לא מרוכז, לא מעשי, רחפן, יושב על עננים. לא לוקח אחריות ונצמד לדמות מובילה, יכול לשבת מול הטלוויזיה ולבהות. בחיים יש להם שאלה מה אני עושה פה?.

התמצית טובה לזמן מחלה שההחלמה קשה, טובה לעילפון ואיבוד הכרה. עוזרת לחבר בין החומר לרוח.

סימפטומים פיזיים : דיבור איטי, לא ממוקד, חלושה, בעיות בראיה ובשמיעה מכיוון ואדם זה הוא שומע אך לא מקשיב, רואה אך לא מביט.

טוב לילדים חולמניים מעל הממוצע.

10. קרב אפל  תפוח הבר  Crab Apple :

 משפט מפתח : תמצית שמטהרת. אנשים שזקוקים לטיהור של ליכלוך בגוף ובנפש.

מאוזן : רואה את הדברים בפרספקטיבה הנכונה, מכיר בעובדה שכל הפרעה פיזית זה דיסהרמוניה. בעל מודעות גבוהה ויכולת לתקן את האיזון הפנימי.

לא מאוזן : הרגשת ייאוש, ליכלוך, בושה, סלידה עצמית, גועל כתוצאה ממצבים נפשיים ופיזיים. התמצית מתאימה לכל אלה הנגעלים מאי שלמות פיזית של אחרים או שסובלים בעצמם מאגזמות, פסוריאזיס, אקנה, זיהומים שונים או סתם הרגשת טומאה ולכלוך. אנשים שמאוד מסודרים, הניקיון אצלהם כפייתי, יש להם דעות מגובשות ונוקשות כיצד דברים צריכים להיות, נכנסים לפרטים קטנים שמדברים. כל מה שלא מסודר לפי התמונה האידאלית שלהם מפריע ומאיים, פרפקציוניזם. נדמה להם שאם בחוץ יהיה נקי אז גם בפנים יהיה נקי.

תמצית טיהור למוח ולנפש.

שימושים אפשריים : טיהור תחושה אנרגטית לאחר ביקור במקומות מסוימים. טיהור פנימי לאחר לקיחה ממושכת של תרופות. אנשים שנגעלים לקיים יחסי מין.

התמצית חשובה לתהליך גמילה כלשהו, גודש. טובה בביקור או אחרי ביקור בבית חולים.


לקורס פרחי באך אונליין – לחץ כאן.

 


טובה לנשים אחרי אונס, התעללות מינית, מחזור.

טובה לילדים הנגעלים ממזון ובעלי חיים.

 

11. אלם  בוקיצה  Elm :

 משפט מפתח : הרגעים החלשים של האנשים החזקים. התמוטטות עקב עשייה, עבודה, אחריות.

מאוזן : בעל ראיה חיובית ושקטה, יכולים לקחת אחריות. יש להם אינטואיציה טבעית, כושר התמודדות והתמדה. אנשים שבטוחים בעצמם, אנשים שלא נכנסים ללחץ. הם יודעים שתמיד יוכלו למצוא את הפתרון בזמן הנכון, אופטימים. בדר”כ היכולת שלהם מופעלת לרווחת הכלל, הם אנשים מרכזיים. תפקידי ניהול וארגון.

לא מאוזן : נפילת מתח, אנשים שמעמיסים על עצמם יתר על המידה מפני שניסיון העבר שלהם מלמד אותם שהם תמיד מסתדרים. אנשים שמעמיסים על עצמם, העשייה עולה על גדותיה ומאיימת לחנוק, באותו שלב נדמה להם שהם לא יוכלו לעמוד יותר בעומס ובלחץ ואז הם נכנסים למצב של עייפות, דכדוך, דיכאון, מלנכוליה, עצב.

בשל היכולת הרבה יש להם תפקידי מפתח שיש בהם הרבה אחריות, מצפים מהם המון והם מעמיסים על עצמם יתר על המידה עד שהם מרגישים חסרי יכולת ותפקוד ירוד. בדר”כ המצב זמני והם מתאוששים וחוזרים לצורת התפקוד העמוסה.

נשים רוקוהוליות . טובה לנשים שלחצות להיכנס להריון.

טובה לילדים, נוער, סטודנטים בתקופת עומס.

12. ג’נטין  ערבז  Gentian :

 משפט מפתח : פסימי, רואה את חצי הכוס הריקה, רואה שחורות.

מאוזן : משוכנע ביכולתו להתגבר על קשיים ולהשלים כל משימה שיקבל. גם אם יש בעיה בתהליך תמיד הוא ימצא דרך חיובית.

לא מאוזן : דיכאון, רפיון ידיים, מלנכוליה. המנטאליות השלילית יוצרת את מצב הדיכאון. יש להם צפייה מראש לכישלון. טיפוסים אלו מסרבים להאמין שחוסר האמונה שלהם היא זאת הגורמת לחוסר היכולת להתגבר, יש להם תמונה איכסית על החיים. מראש הם לא משקיעים את המאמץ הדרוש ולא ממשים את הפוטנציאל שקיים אצלהם.

בבחינות יהיה בדיכאון, יש להם הזמנה אנרגטית שלילית ביותר. סוג טיפוס שאין טוב בלי רע. תמיד תהליכים מתחילים בחיובי ואז נתקעים.

התמצית טובה לילדים שנכשלים בלימודים ונכנסים לדיכאון.

סימפטומים פיזיים : עצירות.

מזכיר טיפוס לרג’ , מקנה חביבות, טובה גם לדיכאון חורף.

ג’נטין = פסימי, גורס = ייאוש, סויט סצ’נאט = ייאוש עמוק, חרדה.

13. גורס  אלגומין  Gorse :

משפט מפתח : ניסה הכול ולא הלך, מיואש נואשות.

מאוזן : האמונה והתקווה שבסופו של דבר ימצא הפתרון הנכון וניתן להתגבר על כל קושי.

לא מאוזן : חסר תקווה וייאוש, מצב של אובדן, הרגשה של קבלה של ידיעה מרה, הרגשה שאין מה לשפר. מטופל שניסה הרבה דרכים אחרות ולא עזר שום דבר .

משפטים : “נו אין מה לעשות ככה נגזר עלי מלמעלה”  ” זה בטח לא יעזור”  “ניסתי הכול”.

יש להם קטע שלא משנה מה אני יעשה זה לא יעזור זה גנטי. טיפוס פסימי שניסה דברים ולא הלך לו. יש הרבה עצב בדיבור שלו, בטיפול עם טיפוס גורס צריך לבדוק אם יש לו רווח משני להיות גורס. טוב למצבים של תחושת כישלון, לאחר משבר אהבה, לאחר עסק שנכשל, קבלת ידיעה על מחלה כרונית או סרטנית.

שיש תקיעה בטיפול מתמשך רצוי להוסיף גורס.

אחד הדברים שעוזרים לטיפוסים אלה הוא לקרוא ספרים ולראות סרטים , מומלץ לראות סרטים על אנשים שהצליחו בחיים.

 

14. הדר  אברש  Heather :

 משפט מפתח : סוחט תשומת לב, אגוצנטרי, פחד מבדידות.

מאוזן : חברותי, מקשיב ומבין ללבם של אחרים, אחד שעוזר ועוזב את הבעיות שלו בצד, יודע להיות בלבדות.

לא מאוזן : מרוכז בעצמו, שונא להיות לבד כל הזמו, מחפש חברה, מחפש אנשים שיקשיבו לו. כשהוא מדבר הוא מדבר ברצף ולא משנה מי מקשיב. הוא חרד לבריאות שלו היפוכונדר, יחלה למען משיכת תשומת לב, ינסה תמיד תרופות חדשות. רכושני, נוטה לרחמים עצמיים, מחפש סימפטיה ואמפתיה, טיפוס מתיש וסוחט, הוא כופה את החברה שלו על אנשים. טיפוס דברן, חשוב להם להיות הנושא העיקרי בשיחה, אנשים נוטים לברוח מהחברה שלהם. מנפולטיבים ויש להם דרישה מוגזמת לתשומת לב , שואב אבק ויכול לדרוך על כוויות. צריך חיזוקים בגלל תחושה של חוסר אהבה, הוא חושב שדרך הדיבור הוא ישיג יותר אהדה. הוא מוצף רגשית ומציף מילולית.

התמצית טובה במצב של אובדן של מישהו קרוב, שכול ומשברים.

 15. הולי  אדר מצוי  Holly :

 משפט מפתח : רגשות וכעסים קשים וקיצוניים.

מאוזן : נתינה ללא תנאי, אהבה ללא תנאי, מוכן לחלוק את שלו עם אחרים, לא רכושני, לא רודף בצע, מעודד ומשתתף בשמחת הזולת. בתפיסת עולמו צער וכאב הם חלק מהחיים.

לא מאוזן : מלך העצלנים, קנאה ורשעות, רגשות עזים וקשים כגון שנאה, חשדנות, תאוות בצע, חוסר אהבה, חוסר הבנה, כעס, מזג רע, אגרסיבי, רצון לנקמה, אלימות, אנוכיות, חוסר יכולת לקבל אהבה, עסוק בלמרר את החיים לכולם, חוסר אמונה בעצמו.

הולי היא תמצית מצב לא ניתן להיות הולי כל החיים. מצב שמגיע ממקום של אף אחד לא אוהב אותי, ניתן לשמוע את המרירות בקולו, יש להם רגשות מודחקים. זוהי הזמנה למחלת הסרטן, גרון מאוד רגיש, כעס מודחק, כועס המון, אוהב להביך אנשים, יורה כעס.

ילדים : בעיות הרטבה וגמגום.

נשים : פטריות ודלקות במערכת המין.

מבוגרים סובלים מהכבד וכיס המרה שהמקור היא כעסים.

16. האני סאקל  יערת דבש  Honey Suckle :

 משפט מפתח : חי את העבר.

מאוזן : היכולת לעבור מעבר להווה ולעתיד, לשמר את השיעור מניסיון העבר ולאפשר לחוויה עצמה לקרות. מדובר על קשר חיובי לעבר אך חיים שממוקדים בכאן ועכשיו.

לא מאוזן : העבר גובר על הווה, הרבה זיכרונות, נוסטלגיה, הרבה געגועים למקום/זמן אחר. אלה אנשים שחיים בזיכרונות הטובים או הרעים שלהם, אנשים שקשה להם להתמודד עם שינויים, מדברים בלשון עבר. התמצית עוזרת להתגבר על העבר על הצער, מאפשרת ראיית ההווה עם התייחסות לעבר בממדים נכונים.

התמצית טובה לאחר משבר של אהבה, טובה לעולים חדשים שמתגעגעים הביתה, טובה לאנשים שחוו כשלון וחיים את הכישלון שהיה, טובה ליתומים שזוכרים את ההורים הביולוגים שלהם, טובה לאנשים שדורכים במקום מאפשרת התקדמות לעתיד, טובה לאנשים שנתפסים לאיזה נקודה בעבר ומשתמשים בזה כתירוץ. בדר”כ לאנשים אלו יש סיוטים, עצירות, חלומות בהקיץ.

” רק טיפשים נתקעים על מסילת העבר כדי שרכבת העתיד תדרוס אותם”.


לקורס פרחי באך אונליין – לחץ כאן.

 


תרופות : מדיטציה של כאן ועכשיו.

 17. הורנביים  אלה לבנה  Hornbeam :

 משפט מפתח : ספק ביכולת העצמית, חוסר מוטיבציה.

מאוזן : אדם שבטוח ביכולת שלו ושל כולם לעמוד מול משברים.

לא מאוזן : תחושת ספק ביכולת עצמית, עייפות שהיא בעיקר נפשית, כל משימה נראית קשה, כל דבר שעושים צריכים שמישהו יתמוך בהם, למרות זאת שהם מתחילים לעשות הם יבצעו את המשימה. הם כל הזמן יגידו  “כמה אני עייף” “אני רוצה ללכת הביתה” “אני לא מאמין כמה אנרגיה בזבזתי על כלום” .יש להם חוסר אנרגיה, חוסר איזון.

התמצית טובה לתסמונת יום ראשון, מצבים של עייפות בוקר, החלמה ממחלה, כשלון בחיי הנישואים, עסק שנכשל, טוב לקושי של התחלות מכל סוג שהוא, עוזר לעשות את הצעד הראשון, טובה לדיכאון חורף, לחץ בעיניים, כאבי אוזניים, ממריצה אנרגטית ומחזירה את יכולת התפקוד.

18. אימפשיין  בשמת מלכותית  Impatiens :

 משפט מפתח : חוסר סבלנות וסובלנות. סבלנות: אני רוצה כאן ועכשיו. סובלנות: יכולת הכלה.

מאוזן : בהיר מחשבה, אינטואיציה מאוד גבוהה מעל הממוצע, סימפטי, סבלני וסובלני.

לא מאוזן : מתח פנימי שגורם לעצבנות, טיפוס שכועס בתגובתו, אנשים עם דם חם, יש לו הפרעות של חוסר משמעת, הפעילות המחשבתית המעשית שלו נעשית מהר מאוד, אין לו סבלנות לאנשים שלא עומדים בקצב שלו, אדם שמדבר מהר וקשה לו לקבל קצב מוכתב. צריך לראות תוצאות מידיות, אירועים שאינם בקצב שלו גורמות לו לתסכול מתח ועצבנות. כמורה וכמדריך הוא יצפה שיסביר פעם אחת ויבינו, יש לו חוסר סבלנות לניסיונות כושלים, קוטע אנשים בדיבורם מפני שמתחלה הוא מבין והוא באמת מבין. הוא עובד לבד כדי שלא יעקבו אותו, בזמן מחלה קצב ההחלמה נראה לו איטי, יש לו הרבה תאונות, לוקחים על עצמם הרבה אחריות, סומכים רק על עצמם ולעיתים נגרם להם מתח פנימי. זהו הטיפוס הישראלי המצוי, היפר מחשבות והיפר עשייה.

ריאקציות מיוחדות : כאבי ראש, לחץ, לחץ דם גבוה.
טובה לילדים היפראקטיביים.
תרופות: מדיטציה, עיסוי, שהיה בטבע.

לרצ’  לגש  Larch :

 משפט מפתח : חוסר בטחון עצמי. לא מאמין ביכולת שלו.

מאוזן : אינו פוחד מכישלון והצלחה, דעתו ויכולתו נחושה ורבה, לוקח סיכונים, נחוש, מאמין ביכולת שלו להצליח, אחת האמונות שלו אומרת גדילה דרך תהייה וניסוי מובילה להצלחה.

לא מאוזן : חוסר בטחון עצמי, פוחד מכישלון, אין לו אמביציה לנסות, מוותר מראש, מעמיד פני צנוע ועניו כי הוא מרגיש נחות. בתוך תוכו יש לו הרגשת פוטנציאל אך לא מעז להוציא מהכוח אל הפועל, מעריץ הצלחות של אחרים אך הוא לא מנסה, הוא אינו תחרותי ואין בו קנאה, נכנע בקלות, כל דבר מהסס, משווה תגובות. הידיעה שיש כשלון או הצלחה מפחידה אותו, אז מראש הוא מביא את עצמו לכישלון כדי שיוכל לומר אמרתי לכם שאני לא יצליח. פחד מהצלחה, הול הפחד וחוסר העשייה מביא אותו לדיכאון, הוא אינו בטוח בדעה שלו, הרבה מהטיפוסים האלה הם אנשים מופנמים ולא חברתיים, לרוב הם במקצעות שלא דורשים מאמץ כלשהו, יש לו פחד לעמוד מול קהל, פוחד מבחינות, לפעמים יש שיתוק זמני של עשייה מחוסר בטחון.

סימפטומים פיזיים : חלושה, בעיות בשלד, בשרירים, פיק ברכים.

 מטופל שמתוך עשייה יתגלגל וימצא את הכיוון.

20. מימולוס  פרח הקוץ  Mimulus :


לקורס פרחי באך אונליין – לחץ כאן.

 


 משפט מפתח : פחד וחרדה ממקור ידוע.

מאוזן : אדם שעומד בקשים ובניסיונות תוך גישה חיובית ואומץ לב, הבנה והומור. יש לו יכולת לתמוך באחרים במצב דומה.

לא מאוזן : פחד ממקור ידוע במצבים כמו : חושך, כלבים, מעליות, זקנה, פחד קהל, חרקים, ג’וקים, עכברים, נחשים. טיפוס עם עיגולים שחורים מסביב לעניים ( עניים ברפואה הסינית מתקשר לכליות שמקושר לפחד). טיפוס ביישן, שקט, רגיש, מסמיק בקלות, צוחק במבוכה ששואלים אותו על הפחד שלו, הוא לא יחלוק רגשות עם אחרים מפחד שילעגו לו.

מימולוס היא לא תמצית לעזרה ראשונה , היא היחידה מכל ה38 שלוקח לה זמן עד שהיא מתחילה לעבוד.

טיפוס שפוחד להתמודד עם הפוביות שלו, התמצית מורידה את הפחד אך לא עובדת מיד מפני שלאנשים יש רווח משני גדול מהפחד.

הרבה פעמים קורה בטיפול שהפחד נעלם אך הסיבה צפה ועולה, טראומות שעולות, זהו בדיוק המקום לברר ולעבד את הסיבה ולהביא למודעות ולרוגע.

סימפטומים פיזיים : פיק ברכים, אלם בדיבור.

לאדם זה תהייה נשימה שטוחה מכיוון שהוא לא רוצה להכניס חיים לתוכו.

התמצית עובדת טוב עם וולנאט.

 21. מאסטארד  חרדל  Mustard :

 משפט מפתח : עננים שחורים של עצב, דיכאון.

מאוזן : אושר, שמחה, שקט, רוגע, איכויות פנימיות, יציבות.

לא מאוזן : דיכאון כבד, עצב עמוק, חוסר תקווה, מרה שחורה, מצב רגשי שנוחת על האדם בלי שום סיבה ידועה, חורף, ענן שחור שנוחת בצורה כבדה אך חולף. אופיינית לנשים לפני מחזור, לנשים עם דיכאון לאחר לידה, לנשים בגיל המעבר, לנשים עם תופעות של תת פעילות של בלוטת התריס.

אנשים עם מניה דפרסיה, אופייני לאנשים רגישים במיוחד שנוטים לדיכאון, אנשים עם מצבי רוח מתחלפים.

סימפטומים : אין הנאה, אין עניין, בעיות תפקוד והתמודדות, אין רצון לקום בבוקר, לא רוצים להתמודד עם דברים, ישנו בריחה לשינה.

מאחר ומצב כזה מפר את שיווי המשקל הבעיות הפיזיות שמתקשרות לחוסר משקל הם בעיות אוזניים או סחרחורות, תשישות, עייפות, כבדות, קשיי נשימה.

מומלץ למטופל להתייחס למצב זה ולקבל אותו כמו שהוא, זה יפתח לו את היכולת הרוחנית ויאפשר לו לעבור את כתמי החשכה בדרך לאורו של האני העליון.

 22. אוק  אלון  Oak :

משפט מפתח : עומס יתר. הלוחם גמור אך ממשיך להילחם.

מאוזן : יכול לעמוד מול כל המצבים הקשים בחיים אם הרבה תושייה ואומץ. יודע להשקיע את מירב המאמצים בהתמדה ובדבקות, אם השמת גבולות למאמץ. חיובי = כוח סבל.

לא מאוזן : שלילי = נוקשות. לא מפסיק לבצע, לא מפסיק לעבוד, ניצול יתר של הפוטנציאל. יש לו צורך בהישגיות וצורך לצאת מנצח מכל מאבק. אדם שלא חדל מעבודה ועשייה. במידה והוא חולה יעשה הכול בכדי להתרפא ולהמשיך הלאה. במידה והמחלה משביתה אותו הוא יכנס לדיכאון. טיפוס אחראי , החברה סומכת עליו, תמיד ירצה לעזור ויעמיסו אליו. לא סומך על אחרים, כתפיים כבדות, פונות קדימה. מסתרים את המחלות שלהם עד הרבע האחרון שלא יהיו מעמסה על אחרים. שאוק נמצא בהתמוטטות הוא הופך לאלם. פרפקציוניזם, מחלות לב, בעיות לב, התקפי לב.

 

23. אוליב  זית  Olive  :

 משפט מפתח : נגמרה האנרגיה.

מאוזן : אדם חי, נמרץ, חזק, מתפקד באופן מלא. אדם עם יכולת ויסות אנרגיה טובה. יש לו את היכולת להישאר מאוזן וערני גם במצב של חוסר פעילות. חיובי = שיקום, שלווה איזון.

לא מאוזן : תשישות כללית, מתח נפשי מתמשך, תחושה שאין כוח. בהתבוננות מעמיקה נגלה אצלם חוסר מנוחה וחוסר שקט נפשי. אנשים שלא מאפשרים לעצמם להירגע וגם ליהנות, התשישות גורמת לחוסר עניין אפילו לדברים שפעם הם מאוד אהבו. התמצית מתאימה מאוד למצב של עומס עבודה רב, עומס דאגות. עוזר לכל מצב שדורש אנרגיה זמינה.

טובה למצבים של עומס : מישהו קרוב בבית חולים, העברת דירה וכו…

מחזקת מחלה ואחרי מחלה. שלילי = תשישות.

 24. פיין  אורן  Pine :

משפט מפתח : רגשי אשמה. מאשים את עצמו, אני אשם בכל.

מאוזן : מכיר בשגיאותיו ולא דש בהם מדי. אחד שמבין שבעצם אם אני טועה זה בסדר.

לא מאוזן : גינוי ותוכחה עצמית. תחושת אשם על כל מיני אירועים, אמירות שעסוק בלהאשים את עצמו גם בעניינים ובשגיאות של אחרים. טיפוס האוק שהוא חולה הוא רוצה להבריא כי אין לו סבלנות הפיין רוצה להבריא כי הוא מרגיש אשם. טיפוס האוק יעביד את עצמו בפרך כי יש לו פוטנציאל של עשייה הפיין מעביד את עצמו בפרך כדי לכפר על החטאים שלו.

אופייני לנשים מוכות, אכלנים כפייטים, ילדים שמרגישים אשמים כי ההורים שלהם התגרשו.

ילדים של הורים צוק’ורי וביצ’, נשים לאחר חוויה של אונס.

תופעות פיזיות : שרירים תפוסים, מפרקים תפוסים, גוף נוקשה.

יעוץ לאדם מסוג פיין – מותר לטעות, זה בסדר אנחנו רק בני אדם.

תרופה – אני סולח לעצמי.

25. רוקרוז  ורד הסלע  Roke Rose :

 משפט מפתח : פאניקה.

מאוזן : דמות הגיבור האמיץ המוכן לסכן את עצמו למען אחרים.

לא מאוזן : כתמצית מצב ניתנת בכל מצב של פחד נוראי עד כדי פאניקה. מצב אקוטי וחריף, עזרה ראשונה לתאונות, פחד ופאניקה בעקבות אונס, הטרדה מינית, התעללות, שוד, להלם קרב, להתקף חרדה, אנשים בפיגוע, טוב לאנשים שמתעוררים מסיוט, עוזר בתהליך הלידה, טוב לילדים שנכנסים לפאניקה.

סימפטומים פיזיים : שיתוק כתוצאה מפאניקה, אובדן הכרה, הלם דיבור, תחושת קור, זיעה קרה, שיניים נוקשות, רעד, חוסר שליטה בצרכים, היסטריה.

 26. רד צ’סנאט  ערמון אדום  Red Chestnut :

 משפט מפתח : דאגת יתר לאחרים.

מאוזן : יכולת להישאר שקט ורגוע גם במצבי חירום בהם מעורבים אנשים אחרים. יש להם יכולת לתמוך במצב זה אך למרות זאת לתת מרווח מחייה אנרגטית.

לא מאוזן : הזמנה אנרגטית שלילית, חרדה גדולה לבריאות ושלמות של הזולת. דאגת יתר ופחד לגבי ביטחונם של אחרים בעיקר לאנשים הקרובים ביותר. הטיפוסים האלה עושים מעכבר פיל ומקרינים דאגה לסביבה. במצב זה אמהות מזמינות צרות בשל חשש תמידי, ילדים שהולכים למסיבה יקבלו כל שעתיים טלפון. הילדים של הורים כאלה הם ילדי חממה והם מאוד מוגנים, ההורים סובלים מנדנודי שינה.

הטיפול הוא לשחרר ולראות את הדברים בפרופורציה הנכונה.

27. רוק וואטר  מי סלע  Roke Water :

 התמצית היחידה שלא עשויה מצמח אלא ממי מעיין.

משפט מפתח : מחמירים עם עצמם.

מאוזן : בעל אידיאלים גבוהים וברורים, אנשים גמישים במחשבתם, המון שקט פנימי. יש להם אופקים רחבים, מעמיקים, יסודיים, מאמינים שהכול במקום הנכון בזמן הנכון.

לא מאוזן : אנשים קשים, נוקשים, סגפנים, עושים דברים קיצונים כמו דיאטה. דרך החיים שלהם בנויה על זווית ראיה אחד והיא שלהם. הם נוקשים כלפי עצמם, הם מאוד מדויקים בהתנהגותם, אופי של נזיר. מבחוץ חייהם נראים מאוד משעממים, אנשים שנשלטים ע”י תיאוריה מחשבה או רעיון שנחשב בעיניהם כנשגב או גדול ומתעלמים מתענוגות. הם מתרכזים במטרה אחת שבשבילה הם חיים ובעצם הם לא ממש חיים. הם לא מתערבים בחיי אחרים, כי הם עסוקים בלהיות מושלמים, במידה ויסטו מהדרך הם לא יסלחו לעצמם, קל להם להסתגל למסגרות. בדר”כ לא מופיע אצל ילדים מפני שזהו מצב שנבנה עם הזמן.

התמצית טובה לאנורקסיה, ילדים רציניים.

סימפטומים פיזיים : בעיות של נוקשות, עמוד שדרה, זרימה, טחורים, עצירות, לחץ דם ומגרנות.

28. סקלרנטוס  נוקשן  Scleranthus  :

 משפט מפתח : מתלבט בין שני קצוות.

מאוזן : יכולת החלטה מהירה, שקולה ומאוזנת. הוא נוקט בפעולה ברגע הדרוש, מאוד החלטי, מאוד מקשיב. טיפוס שמקשיב לאינטואיציה הפנימית שלו. במצב של עומס החלטות הוא לא יוצא משלוותו.

לא מאוזן : מתנדנד בין שני קצוות – כן או לא. יש חוסר יכולת לראות ולהחליט באופן ברור אם הכיוון הוא נכון. טיפוס שמשנה את דעתו כל רגע, אין לו קו אמצע. הרבה שינוים במצבי הרוח, קשיי ריכוז, הדיבור מבולבל, מבזבז זמן על בחירה. הבלבול והקפיצות יגרמו לו להמון חוסר אנרגיה או להיפר אנרגיה שיום אחד הוא פשוט יתמוטט. כשהוא חולה הכאבים נודדים בכל הגוף.

טוב לילדים עם קשיי למידה ומצבי רוח משתנים.

סימפטומים פיזיים : סחרחורת, ורטיגו, מחלת הנסיעה, נדנודי שינה, מיקוד בראיה, בחילות.

29. סטאר אוף בית לחם  כוכב בית לחם  Star of bet lehem :

משפט מפתח : שחרור מטראומה . מורידה קליפות.

מאוזן : יכולת רגשית להסתדר בכל מצב.

לא מאוזן : מצב של שוק, אלם, טראומה, תמצית שמנטרלת את תגובת האלם. תמצית מטפלת במצב טראומתי שהתרחש לפני שנים רבות. טראומה שנשארת כמו צלקת.

טובה אחרי קבלת ידיעה מרה, לאלם קרב, מתאימה לכל תהליך הלידה במיוחד לתינוק שנולד. התמצית מעלה לתודעה את הטראומה ומאפשרת לחוות אותה באופן שקט.

 * רסקיו :  אימפשיין, רוקרוז, קלמאטיס, סטאר אוף בית לחם, שרי פלם.

תמצית הצלה, ניתן לשים אותה בתוך תרכובות כגון מים, שמן וכו… רסקיו טוב לאנשים שהם כל הזמן במתח. תמצית של שעת חירום של מצבים בשוק נפשי או פיזי. טובה לכל המצבים שקשה לתפקד בגלל תחושת : פחד, פאניקה, היסטריה, עילפון, טובה במבחנים, לפני ביקור אצל רופא שיניים, אחרי תאונות, אובדן של מישהו קרוב. ניתן לפקס את המטופל עם רסקיו, טובה מאוד לבעלי חיים.

שימושים חיצוניים : פצע גופני פתוח, מכה יבשה, גב תפוס, התלהבות יתרה, הפסקת נשימה אצל תינוקות, בעילפון ישירות ברכה או מאחורי האוזניים. ( מינון 4 טיפות כל שעתיים ).

טובה לגמילה מעישון, נשירת שיער ( בתקופה מלחיצה לשפשף על הקרקפת ).

רסקיו במשחה : כווייה, נקע, גירוד עז, עקיצה, שפשפת.

 30. סוויט צ’סנאט  ערמון מתוק  Sweet Chestnut :

 משפט מפתח : ייאוש טוטלי. אמא של גורס וסבתא של גנטיין.

מאוזן : תפקוד מלא למרות הסבל הכאב והקשיים, מלא אמונה.

לא מאוזן : מיואש בצורה מחרידה ונוראה, נמצא בחוסר תקווה, מרגיש שהכול אבוד, הגיע לקצה היכולת , הרגשת בדידות, ריקנות. תמצית מלטפת בריאקציה שלה. דר’ באך מתאר את התהליך עם התמצית “כמו ללכת לאיבוד ולמצוא את עצמי חזרה”. התמצית טובה לחולים סופניים, מצבי ייאוש טוטלי שאין דרך חזרה, לפני התאבדות.

אם הגורס רואה את קצה המנהרה הסוויט לא רואה אותו.

התמצית מחזקת אמונה ונותנת יכולת להיפתח לקשר ויש לה יכולת פתיחה קוסמית.

31. וורבן  לואיזה  Varvain  :

 משפט מפתח : המתלהב והמשפיע. אנרגיה של תנועה בלתי פוסקת.

מאוזן : אומץ רב לעמוד בסכנות, בעל כוח רצון ואמונה ומוכן בכל זמן להגן על דעתו. הוא בטוח בדעותיו אך מבין שלאחרים יש זכות דעה משלהם. פתוח לרעיונות של אחרים, יש לו איזון בין המנוחה לעשייה. הוא נושא את הלפיד והדקל למען רעיון שנראה לו חשוב ויחד עם זאת סוחף אחריו אנשים רבים.

לא מאוזן : אדם שפועל מעל ומעבר לכוחותיו הפיזיים. קשה לו לשמוע דעה אחרת וקשה לו לשנות את דעותיו. הוא מאמין קיצוני ברעיונות שלו ויעשה כל דבר בכדי לממשם. יש לו שאיפה, יש לו אומץ, מדבר מהר, מהיר תנועה, מהיר מחשבה ומעשה. הוא נלהב מידי, הוא אימפולסיבי מידי, יודע להדביק אחרים בהתלהבות שלו, מעמיס על עצמו ללא כל הרף כדי לימוד בקצב שהוא בעצמו מכתיב. עודף עשייה בשביל אחרים = וורבן . אוק = בשביל עצמו. גופו צריך כל הזמן להדביק את הקצב של המוח, הוא כריזמטי. אדם שיכול להגיע למצב של טיפוס אלם ולהתמוטט. הוורבן מתאים למנהיגים כמו היטלר, שרון, רבין, בגין מובילי מהפכות.

סימפטומים פיזיים : קפיצות בעין, היפראקטיביות על כל תחומיה.

התמצית טובה לבעיות קשב וריכוז, קושי להירדם וחולשה של מערכת החיסון.

השיעור שהטיפוס צריך ללמוד הוא להבין שהלחץ רב מידי מייצר לחץ נגשי מה שגורם לו להישחק.

32. וין  גפן  Vine :

 משפט מפתח : המנהיג השתלטן. דיקטטור.

מאוזן : מנהיג, מורה חכם וסבלני, בעל יכולת שיכלית, בעל שאיפות ברורות. משתמש בכישוריו הרבים לביצוע תוכניות יצירתיות. מעניק לסובבים בטחון ללא צורך לשלוט.

לא מאוזן : אנשים נוקשים, סדיסטים, שתלטנים, דיקטטוריים, טיפוס שמנצל את כישוריו כדי לצבור כוח ולהשתלט. גאוותן, סמכותי, מפקד באופי ובנשמה. חסר גמישות ולא מוכן שיפקפקו בהחלטותיו, דורש ביצוע ללא שהייה, ציות מלא לכל ההוראות, הוא משוכנע שהוא יודע הכול. אין אצלו ויכוחים ואם יש הוא מאוד לא נעים. הם תמיד יהיו חד משמעיים, במידה ומישהו חזק ממנו הוא מנתק מגע, תמצית שאופיינית לאנשי צבא.

סנצ’ורי הוא אהבת חייו, אנשים שיהיו קרובים אליו: פין, לרצ’, מימולוס, וולירוז.

הורים מסוג וין יגידו משהו רק פעם אחת, ילד מסוג וין רוצה כאן ועכשיו. לא מכבד אחרים.

33. וולנאט  אגוז  Walnut :

 משפט מפתח : תמצית לפרדה, למעבר, קולט ומושפע.

רגישות יתר – קולט דברים. אנשים שקשה להם לעזוב. תמצית שוברת קשרים, שומרת ומגינה מהשפעות חיצוניות, יוצרת כמו עטיפה בלתי נראית שמגינה מפני שליליות מבחוץ. תמצית שיוצרת הגנות.

מאוזן : אדם שמבצע את עבודתו בהתמדה מבלי להיות מושפע מהשפעות חיצוניות. אידיאליסט, פורה ויצרתי גם במצבי מצוקה, לא יושפע מדעותיהם השליליות של אחרים וילך בדרכו. פתוח בדרכו להקשיב.

לא מאוזן : 1. רגישות יתר לסביבה, דברים חיצוניים שמשפיעים.

               2. רובם מספרים על משבר או על פרידה קשה.

               3. נמצא בתהליך עצמו.

טובה לגירושין, טובה לילד שעובר גן או מעבר של בית ספר, תינוק שמצמיח שיניים, הרטבה.

וולנאט + קרב אפל = טובה מאוד לשינוי וטיהור.

וולנאט + אגרימוני + סנצורי = טובה לגמילה כללית.

 34. וואטר ויולט  סיגלית המים  Water Violet :

 משפט מפתח : סגור בעליונותו. צורך להתבודד ולהתבדל.

מאוזן : מאוד מוכשר, יש לו יכולת לעבוד למען החברה והכלל. שקט, חברותי, מייעץ ללא התערבות, יש לו המון שלווה ושקט. שיהיה במחיצתו זה כמו להישען על סלע חזק ותומך. טיפוס אידיאלי.

לא מאוזן : הרגשת עליונות וגאווה, צורך בהתבדלות והתבודדות, לא צריך אף אחד, לא סובל שמתעניינים בעיניים שלו. מפנים צער וכאב ולא מביע רגשות בגלוי. כל התפרצות רגשית נראית לו מיותרת. יש לו נוכחות חזקה עם המון ידע, סנוב, סוציומט, אנטי חברתי, הוא צריך ספייס, צריך מרחב מחייה, המוטו שלו חייה ותן לחיות. אנשים מרגישים לידם מאוד קטנים כי הם מאוד אינטליגנטים. הבעיה שלו שהוא בוחר להיות זאב בודד. יכול להיות מתוצאה של טראומה .

 35. וויט צ’סנאט  ערמון לבן  White Chestnut :


לקורס פרחי באך אונליין – לחץ כאן.

 


 משפט מפתח : מחשבות מטרידות שחוזרות ( משוחח עם עצמו ).

מאוזן : מוח שקט, חוויה של שקט פנימי ורגיעה שאינם מושפעים מסיבות חיצוניות. יכולת לשלוט במחשבות, להפעילן באופן בונה ע”מ להגיע לפתרונות יעילים.

לא מאוזן : נשלט ע”י מחשבותיו. מחשבות לא רצויות סובבות בעקשנות במוח אם חוסר יכולת שליטה אליהן. “הגלגלים לא מפסיקים להסתובב” אדם שמגיע לטיפול זקוק לניקוי מחשבתי. מחשבות כפייתיות , אובססיביות. הולך טוב עם אימפיישן , לא נרדם בגלל מחשבות או קם מוקדם.

סימפטומים פיזיים : כאבי ראש, נדנודי שינה, זמזום באוזניים, מיגרנות, כאבים מעל העיניים.

טובה לנערים בתקופת בחינות.

תרופה : לחשוב מחשבות חיוביות.

36. ווילד אוט  שיבולת שועל  Wild Oat :

 משפט מפתח : חוסר מיקוד. אי בהירות במטרת חיו.

מאוזן : אחד שיודע מה הוא רוצה בחיים שלו ומנצל את כישרונותיו.

לא מאוזן : חוסר יכולת להחליט באיזה דרך לבחור, הדרך אינה ברורה וזה גורר איתו ייאוש, חוסר שביעות רצון – תקיעות. מדובר באדם מוכשר שיש לו יכולת לבחור במגוון רחב של תחומים. אחד שמנסה הרבה ובאף מקום הוא לא מרגיש תחושת סיפוק. הוא מעוניין לעשות דברים רבי ערך. תמצית מצב של התמקדות בחיים. אנשים שעברו הרבה מקומות עבודה, לומדים הרבה דברים, יש להם הרבה תחביבים, מתחיל מספר דברים ביחד, מפזר אנרגיות לכל מיני כיוונים. התמצית ממקדת במצבים שיש בהם כמה אפשרויות.

מתאים לרווק הנצחי, מאפיין נוער מתבגר, מתאים לילדים היפראקטיביים.

37. ווילד רוז  ורד הבר  Wild Rose :

 משפט מפתח : אפאטי , כנוע. חי מת.

מאוזן : אדם שעושה.

לא מאוזן : השלמה, אפטיה וכניעה, אחד שיכול להימצא במצב שלא לרוחו ולא יעשה דבר כדי לשנות אותו. הוא לא מסוגל ליהנות מדברים קטנים, נסחף עם העדר, מרגיש מדוכא, מקבל דברים כמו צו הגורל, מסרב להכיר בעובדה שהוא יצר את המצב.

טיפוס כבד, נשרך, שמוט כתפיים, נטול ערנות, בן שיחה משעמם, דיבור מונוטוני, הבעת פנים כנועה, לא יוזם וחסר דמיון ורצון לשנות ולהשתנות.

מתאים לחרשים שמסרבים להרכיב מכשיר שמיעה, הורים לילדים פגועים שלא מוכנים להתמודד עם המצב, זוגות שאחד מהם נפטר והשני מאבד עניין בחיים, חולים סופניים שמחכים למות.

משפט אופניי לטיפוס :  ” אלה החיים צריך ללמוד לחיות עם זה”

התמצית גם טובה למערכות יחסים שנתקעות בלי התקדמות.

38. ווילו  ערבה  Willow :

 משפט מפתח : קוטר, ממורמר, קשה לו, מאשים את כולם.

מאוזן : אופטימיות, הכרה באחריות אישית, יכולת למידה מהניסיון ויכולת יישום.

לא מאוזן : המתלונן הכרוני, מאשים את כולם במצב שלו, הוא מאמין שהוא נבחר ע”י הגורל לסבול ולהיכשל, מרגיש קורבן. כטיפוס הוא באמת לוזר מקצועי, מרחם על עצמו ללא הרף, מקנא שאנשים אחרים מצליחים, אין לו חוש הומור, אין לו הכרת תודה, רוצה שיעזרו לו אל הוא לו עוזר לאחרים.

מטופל כזה הוא פציינט קשה – שום דבר לא מספק אותו, אפילו שיש שיפור במצב הוא ממשיך להתלונן. יש לו רווח משני מהסבל שלו.

הטיפוס מייאש את בעלי הרצון הטוב שרוצים לעזור לו, נראים חסרי אנרגיה ובדר”כ הם בודדים.

טבלת פרחי באך ומשפטי מפתח

 

תמצית

משפט מפתח

1

אגרימוני

מאחורי המסכה מסתתרת דמות מתייסרת.

2

הספן

פחד ממקור לא ידוע, חי בענן של פחדים.

3

ביצ’

ביקורתיות יתר לגבי אחרים, מתקשה לקבל את השונה.

4

סנצ’ורי

לא יודע להגיד לא, אין לו רצון משלו.

5

סרטו

לא מקשיב לקול הפנימי שלו, לא סומך על האינטואיציה שלו.

6

שרי פלם

פחד מאיבוד שליטה.

7

צ’סנאט באד

חוזר על טעויות.

8

צ’קורי

אהבה ניתנת מתוך צפייה ( נותן ע”מ לקבל ).

9

קלמאטיס

מרחף, תלוש, אסטרונאוט.

10

קרב אפל

תמצית שמטהרת. זקוק לטיהור בגוף ובנפש.

11

אלם

הרגעים החלשים של האנשים החזקים.

12

ג’נטין

פסימי, רואה את חצי הכוס הריקה, רואה שחורות.

13

גורס

ניסה הכול ולא הלך, מיואש נואשות.

14

הדר

סוחט תשומת לב, אגוצנטרי, פחד מבדידות.

15

הולי

רגשות וכעסים קשים וקיצוניים.

16

האני סאקל

חי את העבר.

17

הורנביים

ספק ביכולת העצמית, חוסר מוטיבציה.

18

אימפשיין

חוסר סבלנות וסובלנות.

19

לרצ’

חוסר בטחון עצמי, לא מאמין ביכולות שלו.

20

מימולוס

פחד וחרדה ממקור ידוע.

21

מאסטארד

עננים שחורים של עצב, דיכאון.

22

אוק

עומס יתר, הלוחם גמור אך ממשיך להילחם.

23

אוליב

נגמרה האנרגיה.

24

פיין

רגשי אשמה, מאשים את עצמו, אני אשם בכול.

25

רוקרוז

פאניקה.

26

רד צ’סנאט

דאגת יתר לאחרים.

27

רוק וואטר

מחמירים עם עצמם.

28

סקלרנטוס

מתלבט בין שני קצוות.

29

סטאר אוף בית לחם

שחרור מטראומה, מורידה קליפות.

30

סוויט צ’סנאט

ייאוש טוטאלי.

31

וורבן

המתלהב והמשפיע, אנרגיה של תנועה בלתי פוסקת.

32

וין

המנהיג השתלטן, דיקטטור.

33

וולנאט

מתמודד כרגע בחיים עם שינויים. קולט ומושפע.

34

וואטר ויולט

סגור בעליונותו, צורך להתבודד ולהתבדל.

35

וויט צ’סנאט

מחשבות מטרידות שחוזרות (משוחח עם עצמו).

36

ווילד אוט

חוסר מיקוד, אי בהירות במטרת חיו.

37

ווילד רוז

אפאטי, כנוע, חי מת.

38

ווילו

קוטר, ממורמר, קשה לו, מאשים את כולם.

הכנת תרכובת בבקבוק חדש:

 1. 1.      כפית ברנדי.
 2. 2.      מים עד צוואר הבקבוק.
 3. 3.      4 טיפות מכל תמצית שנבחרה.
 4. 4.      מדבקה על הבקבוק: שם + תאריך +4*4 .

 שילובים :

 נשים בהריון :

 1. מאסטארד : יציבות למצבי רוח.
 2. אוליב : עזרה בעייפות.
 3. הספן : להפחתת פחדים.
 4. אימפיישן : מרגיע את חוסר הסבלנות.
 5. וונלאט : קבלת שינויים פיזיים ונפשיים.
 6. רד צ’סנאט : הרגעת הדאגות.
 7. הדר : קבלת ההיריון בברכה.
 8. רוק ווטר : שמירה על גבול של חיים טבעיים.

 הכנה ללידה :

 1. אימפיישן : להרגיע את חוסר הסבלנות.
 2. מימולוס : הרגעה מפחדים.
 3. רוקרוז : במקרה של פחד קיצוני.
 4. אלם : בטחון ביכולת לקבל אחריות.
 5. רד צ’סנאט : נטרול דאגות יתר.
 6. רסקיו : לכל מצב של מתח.
 7. לרצ’ : להתגבר על הפחד להיכשל.

 בחדר לידה :

 1. רסקיו : מרגיע לחץ וחוסר סבלנות.
 2. רוקרוז : במקרה שיש פאניקה.
 3. קרב אפל : לסילוק השלייה.
 4. הורנביים : קבלת כוחות להתחיל במאמץ הלידה.
 5. לרצ’ : להתגבר על הפחד לא להצליח.
 6. קלמטיס : להתגבר על הבלבול.

 לאחר הלידה :

 1. אוק : להתגבר על העייפות לאחר המאמץ.
 2. אוליב : להתאושש מעייפות.
 3. סטאר אוף בית לחם : להשתחרר מטראומת הלידה.
 4. וולנאט : קבלת השינוי. ליהנות מהמצב החדש ולהיות אם לתינוק.
 5. ווטאר ויולט : במקרה של תחושת בדידות.

דיכאון לאחר לידה :

 1. שרי פלם : שליטה על המחשבות
 2. סוויט צ’סנאט :  למצב קיצוני של ייאוש.
 3. קלמאטיס : לרדת למציאות ולהתמודד איתה.
 4. סטאר אוף בית לחם : למנוע טראומה עמוקה.
 5. רד צ’סנאט : נטרול דאגות יתר.
 6. גורס : לתקווה שהמצב יחלוף מהר.

 אישה עם קשיי פוריות :

 1. גורס : שמירה על התקווה.
 2. מימולוס : נטרול הפחד להיות עקרה.
 3. פיין : הסרת רגשי האשמה.
 4. אגרימוני : שתוכל להביע את רגשותיה.
 5. ג’נטין : לראות את הצד הטוב של החיים .
 6. שרי פלם : שליטה על המחשבות.
 7. רוק ווטר : שחרור מביקורת עצמית.

נשים בגיל המעבר:

 1. וונלאט : עוזר לקבל את השינוי הפיזי וההורמונלי.
 2. מאסטארד : שינויים במצבי הרוח.
 3. אלם : עוזר להוריד התחייבויות מיותרות.
 4. לרצ’ : להחזרת בטחון עצמי.
 5. אוליב : במצבים של תשישות ועייפות.
 6. שרי פלם : להתגבר על מצב דיכאוני.
 7. ווליד אוט : חיפוש מטרות בחיים.
 8. האני סאקל : להשתחרר מגעגועים לעבר.


לקורס פרחי באך אונליין – לחץ כאן.

 

לוסקי
לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD - יוצר ומפתח שיטת לוסקי. מפתח מבחני איטליגנציה i32. ראש מכללת לוסקי. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים, מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת - טיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות אכילה. ד"ר לוסקי כתב 17 ספרים בנושאי חינוך, זוגיות, בריאות וסודות ההצלחה. 054-4497799
לחץ לכניסה
יש לך שאלה? לחץ כאן >
יש לך שאלה? אני זמין כעת בווטסאפ